Skolyoz Farkındalığı ve Tedavi Yaklaşımları Sempozyumu 18 Haziran 2022

 

Skolyoz Derneği olarak 2019 yılında 24 ülkenin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz “1st International Conference on Scoliosis Management” toplantısının ardından dünyamızı etkileyen Covid-19 pandemisi nedeniyle iki senedir yapamadığımız bilimsel toplantımızı bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ortaklığıyla yüz yüze gerçekleştireceğimizi duyurmaktan büyük bir sevinç ve onur duymaktayız.

Skolyoz tedavisi alanında çalışan tüm sağlık profesyonelleri, öğrenciler, skolyozu olan bireyler ve ailelerine yönelik olarak planlanan bu toplantıda hepinizin ilgisini çekecek ve bilgilerimizi kanıta dayalı tıp ışığında güncelleyecek ilginç başlıklar seçtiğimize inanıyoruz.

“Tedavi programı için değerlendirme ve planlama”, “Multidispliner Bakış Açısı”, “Skolyozda Tedavi Yaklaşımları” ana başlıklı dört oturumda skolyoz alanında deneyimli ve çok değerli konuşmacılar bize bilgilerini aktaracak. Ayrıca Haziran ayı dünyada “Skolyoz Farkındalık” ayı olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda sempozyumumuzda bir oturumu değerli hastalarımıza ve ailelerine ayırmış bulunmaktayız.

Program sonunda konservatif tedavi alanında deneyimli öğretim üyeleri tarafından pratik uygulama içerikli dört workshop programı planlanmaktadır.
Bu dopdolu programın her katılımcıya yararlı olacağını düşünerek, sosyal ve bilimsel içerikli bu sempozyumda sizleri bizimle olmaya davet ediyoruz.
Sağlıklı günlerde nice bilimsel ve sosyal organizasyonlarda birlikte olmak dileğiyle;

 

Sempozyum Başkanları
Dr. Öğr. Üyesi Adnan APTİ

Dr. Öğr. Üyesi Burçin AKÇAY

Doç. Dr. Tuğba KURU ÇOLAK


Program

WORKSHOPLAR 

  1. Skolyozda radyolojik değerlendirme Doç.Dr. İlker ÇOLAK. (Kontenjan. 25 Kişi). 11.30 – 12. 30
  2. Skolyozda pelvis ve alt ekstremiteye yönelik sorunlar Dr. Öğr. Üyesi Adnan APTİ (Kontenjan 25 kişi) 16.30. – 17.30
  3. Schroth Best Prcatice Yaklaşımı Dr. Öğr. Üyesi Burçin AKÇAY. (Kontenjan 25 kişi). 16.30. – 17.30
  4. Vaka çözümleme 5 vaka – 5 egzersiz Doç. Dr. Tuğba KURU ÇOLAK. (Kontenjan 25 kişi) 16.30. – 17.30

 

YER BİLGİSİ

AKINGÜÇ ODİTORYUMU VE SANAT MERKEZİ

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi E5 Karayolu üzeri Bakırköy 34158 İstanbul

 

ÖN KAYIT 

Ön kayıt ve ücret bilgisi için tıklayınız.